czwartek, 18 września 2014

Tabacoro, wróć!


www.brzytwa.org
Kilka dni temu na moim videoblogu ukazał się filmik o starych polskich perfumach klik. Kilka osób napisało do mnie prosząc o komentarz nt. wskazanych  ulubionych staroci.  Jan Bielamowicz mieszkający w Anglii, poprosił mnie o zainteresowanie się zapachem Tabacora. Tak powstał filmik o tym zapachu klik
Jest to woda dla mężczyzn, która  od lat jest nieobecna na rynku, jednak internauci doskonale ten zapach znają i pamiętają. Można poczytać wiele komentarzy na temat tego produktu. Jest chwalony, a z opisów widać ogromny żal, ze nie można go już kupić.
zdj. archiwum allegro
Wg informacji, które podają w formie komentarzy internetowych użytkownicy tej wody, można wywnioskować, że Tabacora była zapachem tytoniowym, słodkawym i fantazyjnym. Została wyprodukowana w latach 70. przez polskiego producenta - Viola  z Gliwic, jako nasza polska odpowiedź na niemiecki Tabac.

www.tabac-original.de
 Produkt był w sprzedaży dość długo, bo przez 20 lat. Przy okazji warto wskazać ciekaw miejsce w internecie forum Brzytwa tutaj link. Jest tam wiele ciekawych informacji, a mnie szczególnie zainteresował wpis o polskich nosach link tutaj
O perfumach z nuta tytoniu poczytacie na stronach Fragrantiki klik


1 komentarz:

  1. używałem tej wody i zapach był naprawdę dobry.szkoda,że już jej nie produkują.rozpoznawalna,nie jak dzisiejsze zapachy na jedno kopyto.

    OdpowiedzUsuń