czwartek, 18 września 2014

Tabacoro, wróć!


www.brzytwa.org
Kilka dni temu na moim videoblogu ukazał się filmik o starych polskich perfumach klik. Kilka osób napisało do mnie prosząc o komentarz nt. wskazanych  ulubionych staroci.  Jan Bielamowicz mieszkający w Anglii, poprosił mnie o zainteresowanie się zapachem Tabacora. Tak powstał filmik o tym zapachu klik
Jest to woda dla mężczyzn, która  od lat jest nieobecna na rynku, jednak internauci doskonale ten zapach znają i pamiętają. Można poczytać wiele komentarzy na temat tego produktu. Jest chwalony, a z opisów widać ogromny żal, ze nie można go już kupić.
zdj. archiwum allegro
Wg informacji, które podają w formie komentarzy internetowych użytkownicy tej wody, można wywnioskować, że Tabacora była zapachem tytoniowym, słodkawym i fantazyjnym. Została wyprodukowana w latach 70. przez polskiego producenta - Viola  z Gliwic, jako nasza polska odpowiedź na niemiecki Tabac.

www.tabac-original.de
 Produkt był w sprzedaży dość długo, bo przez 20 lat. Przy okazji warto wskazać ciekaw miejsce w internecie forum Brzytwa tutaj link. Jest tam wiele ciekawych informacji, a mnie szczególnie zainteresował wpis o polskich nosach link tutaj
O perfumach z nuta tytoniu poczytacie na stronach Fragrantiki klik


3 komentarze:

  1. używałem tej wody i zapach był naprawdę dobry.szkoda,że już jej nie produkują.rozpoznawalna,nie jak dzisiejsze zapachy na jedno kopyto.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale przeciez jeszcze zyja ludzie ktorzy produkowali Tabacore.Dlaczego tak trudno do nich dotrzec? Pomozcie!

    OdpowiedzUsuń
  3. Jezeli ktos zna skladniki - recepture wody kwiatowej Tabacora prosze o udostepnienie.

    OdpowiedzUsuń