czwartek, 21 sierpnia 2014

Melonowy szyk


O tej porze roku w moim ogrodzie niepodzielnie króluje zapach melonów, które właśnie zaczynają dojrzewać. Ich aromat, co chyba nie dziwi, budzi u mnie skojarzenia z perfumami. Kto pierwszy zamknął ich woń we flakonie?
Cool Water Davidoff
Zapewne wielu osobom zapach melona kojarzy się się z rodziną zapachów określaną jako „wodną”. I rzeczywiście Pierre Boudron, twórca Cool Water, dostrzegł, że ten aromatyczny przysmak może zrobić duże zamieszanie w świecie pachnideł...
Le Parfum de Therese zdj. www.fredericmalle.com

Nie od pierwszy jednak eksperymentował z melonem. Sporo przed pojawieniem się „nowej świeżości” tę nutę wykorzystał mistrz i nauczyciel Boudrona Edmont Roudnitska. 

Co ciekawe, umieścił ją w kompozycji, która w zamierzeniu miała być jednym z najpiękniejszych zapachów na świecie. Owocem i dowodem prawdziwej miłości do jego żony Theresy. Jak pachnie melon w Le Parfum de Therese? – wersję tych perfum można dzisiaj kupić u Frederic Malle
Katalog melonowych perfum znajdziecie na stronach Fragrantiki klik

1 komentarz:

  1. Uwielbiam melona w kosmetykach, niestety nie miałam jeszcze przyjemności poczuć go w zapachach ;) Trzeba to nadrobić ;)

    OdpowiedzUsuń