piątek, 6 listopada 2015

Euphoria Calvin Klein (2005) EDP


W 2005 roku Euphoria Calvina Kleina trafiła do perfumerii. Bardzo szybko znalazła się w czołówce rankingów sprzedaży i pozostała tam po dziś dzień, choc to w sumie nic nowego, bo Calvin Klein znany jest z produkcji  hitów perfumeryjnych.
Amerykańskie podejście do kreacji sprawiło, ze na dodatek bardzo rzadko zdarzają mu się wpadki. Piękny zapach, doskonała, wieloznaczna nazwa, atrakcyjny flakon, sprawiają, ze perfumy takie jak Obsession  czy Eternity to filary współczesnego perfumiarstwa. Kreator nie boi się też śmiałych prowokujących kampanii reklamowych. Zawsze też doskonale wie jaką modelkę wybrać do promocji swoich produktów. Prowokujące Obsession reklamowała intrygująca Kate Moss, a magiczną i jednocześnie zmysłową Euphorię obdarzona niezwykła uroda Natalia Vodianowa.


Wszystkie wielkie perfumy wymykają się definicjom.  Podobnie jest z Euphorią. Niektórzy uważają, że to perfumy z rodziny szyprowej, inni, że z orientalnej. Nawet na oficjalnej stronie producenta perfum trudno znaleźć  informacje o składzie perfum. 
Producent wskazuje, jedynie że perfumy należą do rodziny owocowo orientalnej i enigmatycznie podaje trzy nuty
Nutę serca:
owoc granatu
Nutę serca:
czarna orchidea
Nutę bazy:
kremowe akordy

Więcej informacji znajdziemy na stronach Fragrantiki, która podaje następujący skład perfum:
Nuta głowy:
owoc grantu
Nuta serca:
lotos, orchidea
Nuta bazy:
fiołek , ambra, piżmo , mahoń.

Z internetu:
Nuta głowy: granat, persimmon (persymon), zielone nuty
Nuta serca: Lotos, magnolia champaca, czarna orchidea,
Nuta bazy:
ambra, czarny fiołek, akord kremowy, mahoń, pizmoSukcesowi tych perfum sprzyjała moda na spożywanie owocu granatu, który jest  znany z nadzwyczajnych właściwości prozdrowotnych. Jest też wdzięcznym dodatkiem do sałatek, dressingu, lodów, a także jako składnik popularnych drinków na bazie soku z granatu.
Nad perfumami pracowało trzech perfumiarzy: Dominique Ropion autor takich hitów jak m.in. : Amor Amor Cacharela, Amarige Givenchy, Acqua di Gioia Armaniego,  Alien Thierry Muglera.
Kolejnym "nosem" był Carlos Benaim  autor m.in Flowerbobmb, CK in 2you, Polo Ralpha Laurena, czy Red Door Elizabeth Arden. Trzecim "nosem" pracującym przy tech perfumach był Loc Dong twórca i współtwórca wielu perfumeryjnych hitów Olympea Paco Rabanne, Manifesto YSL czy Aqua di Gioia. 

Filmiki o EuphoriiFilmik reklamowyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz