piątek, 5 czerwca 2020

Herba Fresca - wiosna w ogrodzie Guerlaina


Zawsze robią na mnie wrażenie perfumy, które są inspirowane zapachem ogrodu. Herba Fresca Guerlaina z linii Aqua Allegoria należy właśnie do takich zapachów. Jego twórca Jean-Paul Guerlain postanowił oddać klimat swojej wiejskiej posiadłości położonej 40 km od Paryża. Legenda tego zapachu sugeruje, że jest to zapach zielony i aromatyczny. I taką klasyfikację można znaleźć w internecie. Moje wrażenie są jednak nieco inne.


Herba Fresca z pewnością jest interesującą propozycja dla miłośników konwalii. To jest bardzo ważna nuta w tej kompozycji. Jej zapach jest powszechnie znany, rzec można banalny. Dlatego też o wyjątkowości perfum, w których występuje decyduje jego otoczenie.

Konwalia w Herba Fresca miesza się z ekspansywnym akordem cytrynowo-miętowym, wielowymiarowości i trochę tajemniczości dodają jej ukryte w tle wytrawne, może nawet nieco cierpkie nuty herbaciane.

Czy jest to zapach ogrodu? Jeśli wyobrazimy sobie, że w ciepły majowy dzień siedzimy przy stoliku na tarasie, przed nami zimna herbata z dodatkiem cytryny i mięty, a obok niej we flakonie ktoś umieścił bukiet świeżo ściętych konwalii – to właśnie jest ten klimat.

Pełen energii zapach na letnie dni? Jak najbardziej.


Nuty zapachowe:

Nuta głowy: koniczyna , cytryna

Nuta serca: zielona herbata, mięta

Nuta serca: konwalia, cyklamen, kwiat gruszy3 komentarze:

  1. Witam. Pani Agato. Na olx znalazłam cudny flakonik vintage perfum country boutique avon. czy zna pani te perfumy? Jest bardzo mało informacji o nich.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  3. Taka wiosna na pewno się może podobać i jestem zdania, że jest to bardzo ważne aby wiedzieć jak miło spędzić czas w naszych ogrodach. Osobiście kupiłam sobie również meble tarasowe https://ogrodolandia.pl/meble-na-taras i jak najbardziej mogę każdemu je polecić.

    OdpowiedzUsuń