piątek, 4 października 2013

Różowy Pałac Kultury.


Warszawa, 4 października 2013
Już 3 rok z rzędu Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zostanie podświetlony różowym światłem, by zwrócić uwagę na ważny cel, jakim jest pokonanie raka piersi. Pałac Kultury i Nauki dołączy tym samym do setek znanych obiektów na całym świecie, które w październiku rozświetla różowa iluminacja w ramach Globalnej Inicjatywy Iluminacji Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi Estēe Lauder Companies. Wśród budynków podświetlanych różowym światłem znajdują się np. Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney czy Wodospady Niagara w Kanadzie.
 This is the third year in a row that the Palace of Culture and Science in Warsaw will be  highlighted in pink to give breast cancer attention.

Jak co roku, Patronat Honorowy nad iluminacją objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Od 21 lat Kampania oraz towarzyszące jej inicjatywy pobudzają światową społeczność do walki z rakiem piersi poprzez przeciwstawianie się stygmatyzacji i pogłębianie świadomości we wszystkich rejonach globu, a przy okazji przyczynią się do zebrania znacznych funduszy na kluczowe badania medyczne.

Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi pozwoliła zgromadzić dotychczas ponad 48 milionów dolarów w celu wspierania globalnych badań, edukacji i usług medycznych na całym świecie. Fundusze te przełożyły się bezpośrednio na znaczące innowacje i poprawę opieki, w tym np. rozpoczęcie testów szczepionki na wczesnego raka piersi. Od 5 lat również w Polsce zbierane są fundusze wspierające badania nad rakiem piersi u kobiet z mutacją genu BRCA1 prowadzone przez polskich naukowców.

Zapraszamy do obejrzenia iluminacji – w piątek od godziny 20:00 do 24:00.
inf. Estee Lauder Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz