sobota, 27 maja 2017

Zmysłowość po amerykańsku - First Instinct od Abercrombie and Fitch


Ambercrombie & Fitch coraz śmielej poczyna sobie w świecie perfum. Po bardzo interesującym First Instinct dla mężczyzn, który debiutował w Polsce w roku 2016 wprowadza na rynek jego odpowiednik dla kobiet.


Jaki jest to zapach? Myślę, że bardzo uniwersalny. Producent określa go jako kwiatowo-orientalny. I rzeczywiście pobrzmiewa w nim akord kwiatowy, który w pierwszym kontakcie wydaje się abstrakcyjny i bardzo pociągający. Towarzyszy mu ciepłe, kremowe tło i akcenty owocowe. 

W efekcie powstaje zapach, pełen pozytywnej energii, o dużym wdzięku , który łączy w sobie łagodność i pewność siebie. W zależności od osobowości kobiety może wzbudzać dystans lub przyciągać. Może więc go nosić pani dyrektor i młoda dziewczyna na randce. 

Różnice pomiedzy zmyslowościa w reklamach produktów amerykańskich a europejskich, widac np.w reklamie Poison Girl

 

First Instinct niewątpliwie wpisuje w najnowsze trendy wyznaczane przez takie zapachy jak Black Opium czy nawet Good Girl Caroliny Herrery. To zapach bardzo dopracowany zarówno jeśli chodzi o samą kompozycję, jaka i opakowanie z wysokiej jakości materiałów (metalowe wykończenia flakonu). 


Piramida zapachowa:
 
Nuta głowy:
słoneczna magnolia, ożywczy grejpfrut, słodka marakuja. Wyrafinowanie i radość.

Nuta serca:
kwiat pomarańczy, orchidea, lilia wodna. Kobiecość, zmysłowość i zauroczenie.

Nuta bazy:
ciepła ambra, kremowy bób tonka i uzależniające piżmo. Siła uwodzenia.


Twórcy flakonu i zapachu:
Zapach
„Kompozycja First Instinct for Women jest radosna, kobieca i urzekająca” – mówi twórca zapachu Laurent le Guernec (IFF). „Pierwsza nuta jest zmysłowa, serce zapachu iskrzy, podczas gdy nuta bazy decyduje o sile oczarowania. Formuła ta została stworzona, by uwodzić.”


Flakon
Twórcą opakowania jest Fabrice Legros (Studio Pi): „projekt oparty jest na prostych, klasycznych liniach oraz krągłościach przywodzących na myśl kobiece kształty.” Flakon wykonany jest ze zmysłowego w dotyku, gładkiego szkła, zwieńczony delikatnie różowym, metalowym korkiem.

2 komentarze: