czwartek, 27 marca 2014

Zielono mam w głowie i pachnę fiołkiem...
Początek wiosny to w moim ogrodzie wielkie święto fiołka. Nic dziwnego, że moje myśli często kierują się w stronę perfum w jakiś sposób odwołujących się do tego kwiatu. Post o najsłynniejszych "fiołkowych" perfumach, który napisałam rok temu  (link tutaj)  do dzisiaj cieszy się dużą popularnością. Warto więc napisać o nowszych pachnidłach flirtujących z tym kwiatkiem. Tym bardziej, że coraz częściej kwiatowy fiołek łączony bywa z takimi nutami jak pieprz, wonie skórzane czy pralinki. Obietnica wiosennego flirtu i mnóstwo innych przyjemności. Perfumy mówią, że naprawdę żyjemy intensywnie.Relaks w ogrodzie 


Proponuje japoński projektant mody Kenzo Takada. Coleur Kenzo Violet kusi zapachem jagód, porzeczek i fiołka. Owocowe aromaty z pewnością wywołają przyjemne wspomnienia. Delikatna cierpkość porzeczek dodaje pachnidłu elegancji i odrobinę wieloznaczności. Fiołek wdzięku. 

Nieco bardziej egzotycznie pachnie Venetian Violet Flower Water jeden z zapachów linii Heritage wprowadzonej na rynek przez amerykańską markę Crabtree & Evelyn. W tym pachnidle nuta fiołka współbrzmi z owocowym akordem tworzonym przez wonie: malin, brzoskwiń i liczi. Kwiatowa świeżość i owocowa słodycz.

Fiołek otulający? 


Ceniona w Anglii marka Jo Malone właśnie wprowadziła do sklepów zapach Visteria&Violet, jako jedno z pachnideł limitowanej serii London Rain w skład której wchodzą tez Rain & Angelica, White Jasmine & Mint oraz Black Cedarwood & Juniper. Każda z tych kompozycji symbolizuje inny rodzaj deszczowej pogody w stolicy Anglii. Visteria&Violet to zapach kwiatowy uzupełniony mocno zaakcentowaną nutą paczuli. Może budzić skojarzenia ze spacerem po parku tuż po deszczu, kiedy przed chłodem chroni nas kaszmirowy szal. Czyli romantycznie i zmysłowo.


Wiosenny mężczyzna 


Donna Karan, która w ostatnich latach wylansowała sporo intrygujących zapachów wprowadziła na rynek w ubiegłym roku pachnidła DKNY City dla kobiet i mężczyzn. Szczególnie nieoczywisty jest zapach dla panów, na którego charakter duży wpływ ma akord fiołkowo-konwaliowy. Lekki, wiosenny akcent połączony z eleganckimi nutami drzewnymi z pewnością pomoże użytkownikowi zrobić wrażenie mężczyzny wielowymiarowego i nietuzinkowego.


Fiołek w kuchni i sypialni


Do stworzenia Pleats Please Eau de Parfum Isseya Mijake zainspirowały fioletowe ciasteczka- makaroniki.
zdj. www.blogang.com

Kwiatową nutę fiołka połączono z akordem smakowym z silnie zaakcentowaną wanilią i paczulą. Doskonałe dla wszystkich, którzy uważają, że sama wiosna to jeszcze za mało przyjemności...

Równie smakowicie pachnie woda z limitowanej serii Victoria's Secret – No2 Night Jasmine . Wyzywająca nuta jaśminu łączy się w nim z pełnym wdzięku zapachem fiołka i kuszącym aromatem pralinek. Zapach z pewnością pobudza zmysły. Które? W zależności od indywidualnych preferencji. U większości zapewne zmysł smaku.


Fiołek pikantny? 


Młoda, działająca od 2009 roku firma Korres, dla której pracuje wybitny twórca zapachów Jean Claude Ellena, w roku 2013 wprowadziła do sprzedaży Velvet Orris Violet White Pepper. Nazwa w sposób jednoznaczny wskazuje czego możemy się spodziewać we flakonie. Nuty irysowo-fiołkowe zestawione z wonią białego pieprzu. Takie połączeni zwykle tworzą bardzo intrygującą, wieloznaczną kompozycję..


Fiołek zmysłowy 


Interesującą interpretację kompozycji fiołkowej zaproponowała w roku 2012 firma Gucii w Generous Violet. Jest to jedno z serii pięciu pachnideł (pozostałe: Gracious Tuberose, Gorgeous Gardenia, Glamorous Magnolia) zainspirowanych kwiatami umieszczonymi na słynnej apaszce księżnej Monaco Grace zaprojektowanej przez Vittorio Accornego. Genarous Violet pachnie liśćmi i kwiatami fiołka, irysem, a w tle pulsują zmysłowo zapachy skórzane.
zdj.www. facebook/gucci


Klasycznie i tanio


W roku 2012 francuska marka zapachów massmarketowych Eau Jeune wzbogaciła się o serię zapachów Love Coctails. W jednym z nich - Love & Rock w nucie głowy odnajdziemy fiołka, który jest zapowiedzią kwiatowego serca zapachu.Zdjęcia perfum www.fragrantica.com
3 komentarze: