czwartek, 19 lutego 2015

Zagadka ;)

Dawno, dawno temu było sobie księstwo słynące z produkcji magicznych eliksirów. Na obrzeżach tego któlewstwa żył artysta, który miał marzenie. Wymyślił sobie kryształową gwiazdę i chciał zamknąć w niej najlepsze wspomnienie swojego dzieciństwa. Pomyślał, że każdy powinien mieć taką gwiazdę w domu i dzięki niej na nowo przeżywać przyjemne chwile, a może nawet sprezentować ją mamie?

Ośmielił się ze swoim pomysłem iść do księcia, któremu pomysł się sposobał. Wezwał więc czarodziejkę Verę. Stworzyć wspomnienie, które można zamknąć w kryształowej gwieździe to jednak nie było łatwe zadanie. Czarodziejka wezwała na pomoc dwóch magów. Pierwszy z nich mieszkał na południowych krańcach świata, gdzie jego rodzina od wieków sprzedawała substancje, z których mieszano magiczne eliksiry. Drugi zaś pochodził z tajemniczego rodu, który od siedmiu pokoleń czynił zapachowe czary, zachwycając nimi nawet królowe za morzem.
Wszyscy ciężko pracowali nad sworzeniem owego wspomnienia. Przygotowali 149 eliksirów, jednak żaden z nich nie był tym wyjątkowym. Dopiero 150 podbił serce czarodziejki, a później setek milionów ludzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz