poniedziałek, 9 marca 2015

Czego pragną kobiety?

Producenci perfum najwyraźniej doszli do wniosku, że kobietom nie tylko chcą być chłodnymi profesjonalistkami, optymistycznymi dziewczynkami zajadającymi się słodkimi owocami,
czy też nieco rubasznymi miłośniczkami dużych ilości pralinek. W nowych propozycjach firm perfumiarskich pojawiają się wyraziste zapachy, w których wiodącą rolę odgrywają akordy kwiatowe, niosące w sobie wdzięk, nieco romantyczny urok, odrobinę uduchowienia i trochę kokieterii.

We współczesnych zapachach kwiatowych na próżno jednak szukać surowej i występnej zmysłowości jaśminu czy odurzających, narkotycznych białych kwiatów zostawiających za sobą smugę. Perfumy pachną dzisiaj kremową lilią, przyjazną frezją, różę i jaśmin łagodzą delikatne nuty zielone i aromaty drzewne. Głębi takim zapachom dodaje zwykle dyskretny kontrast z paczulą i silnie zaakcentowana nuta piżma.
Pojawienie się nowych zapachów nie jest przypadkowe. Koresponduje choćby z coraz silniejszą modą na macierzyństwo i posiadanie rodziny. Wiele kobiet nie chce być wyzwolonymi singlami, pragną być adorowane, obdarowywane kwiatami i zapraszane na romantyczne randki.
Warto więc wsłuchać się w język perfum i poznać, czego naprawdę pragną kobiety.


Kate Kate Moss – pierwszy zapach sygnowany przez słynna modelkę nie należy do zapachów, które podobają się od pierwszego powąchania. Jest niepokojący, tajemniczy, nieco drażniący. Rozpoczyna się słodkawą wonią niezapominajki i kwiatu pomarańczy, do której dodano szczyptę różowego pieprzu. Szybko jednak ujawnia się bogaty akord kwiatowy, który tworzą nuty konwalii, heliotropu, magnolii, piwonii i róży z którym skontrastowano cierpką paczulę i wetiwer. W tle pojawia się wyzywający akord piżmowy. Pachnidło stworzone dla kobiet z silną osobowością, które nie boją się podejmować ryzykownych wyzwań i decyzji. Mogą je nosić przez cały dzień, jednak najlepiej pachnie wieczorem.

Paris Night Celine Dion – miłośnicy słynnego zapachu Soir de Paris, którzy sięgną po ten zapach choćby ze względu na nazwę i motyw wieży Eiffla na kartoniku, mogą się poczuć zawiedzeni, gdyż nie znajdą w tej kompozycji staromodnego uroku, jaki mają klasyczne kompozycje kwiatowe. Paris Night to nowoczesny, nieco abstrakcyjny kwiatowo-waniliowo-paczulowy zapach dla kobiet, który przyciąga od pierwszego powąchania. Jest otulający, ciepły i optymistyczny. Doskonały do noszenia dla poprawienia nastroju. Najlepiej pachnie wieczorem.

Escada S – w nowym zapachu Escady narkotyczny aromat róży, konwalii i kwiatu migdałowca łączy się z delikatnym aromatem drewna. Pachnidło trochę romantyczne, eleganckie i nieco odświętne, lecz jednocześnie bardzo optymistyczne i przyjazne. Można go używać zarówno w dzień, jak i wieczorem. Bardziej jednak pasuje do jedwabnej bluzki niż bawełnianego T-Shirta.

Essence de Femme – nowoczesny, kwiatowy zapach stworzony wokół „kremowych” woni stefanotisa i lilii, które wzbogaca aromat róży, piżmo i uszlachetniają nuty drzewne. Pachnidło wyjątkowo zmysłowe i przyciągające, lecz jednocześnie bardzo eleganckie. Przeznaczone jest przede wszystkim na wieczór (producent poleca na dzień zapach Boss Femme), jednak śmiało może być używany w dzień, szczególnie przez kobiety niezależne, zajmujące kierownicze stanowiska. Dobrze pachnie w połączeniu z wysokiej jakości wełnami.


L'Instant Magic Guerlain – zapach czaruje łagodnym zapachem bukietu kwiatów, w którym na pierwszy plan wybija się woń róży i frezji, który uzupełniają delikatne zapachy drewna cedrowego i sandałowca oraz mocna nuta piżma. Pachnidło zmysłowe, romantyczne, lecz jednocześnie dość energetyczne i eleganckie. Najlepiej pachnie wieczorem.

Miss Boucheron – pachnie różą i cyklamenem, które uszlachetnia nuta drewna cedrowego. Zmysłowości dodaje mu nuta piżma. Zapach kwiatowo-pudrowo-piżmowy. Dość intensywny. Stworzony z myślą o odważnych kobietach, które lubią być w centrum uwagi. Z pewnością doda im zmysłowego uroku i tajemniczości. Zapach na wieczór i specjalne okazje.

Rzeczpospolita 2008 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz